261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Písková filtrace Marimex ProStar 3 + sada hadic

Písková filtrace Marimex ProStar 3 + sada hadic

Průtok: 4 m3/hod
Příkon: 200 W
Písková náplň: 10 kg

Datum: 17.2.2016 15:52 Odpovědi: 126

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Silvie Datum:4.8.2022 17:20

Zátka k odpadu

Dobrý den, stále mi vypadává zátka od výpusti na odpad. Je potřeba ji také nějak utěsnit teflonovou páskou a pak teprve zatlačit? Při filtrování z toho kape voda a nebo to úplně vypadne.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.8.2022 08:59

Re: Zátka k odpadu

Dobrý den, zátka by vypadávat neměla. Pokud ano a filtrace je nová, tak je asi špatný výlisek. Samozřejmě se to může zkusit utěsnit teflonovou těsnící páskou. 

Autor:Wunschová Datum:24.7.2022 14:21

Připojení hadice k filtraci

Dobrý den, prosím jakým způsobem připojit hadici na filtrování vody k filtraci Pro star 3? Trubka vycházející z filtrace má závit nebo nějaké vroubení a hadice je hladká. Nedrží tam, při zapnutí filtrování vody neustále vypadává. Žádná redukce v balení nebyla.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.7.2022 10:30

Re: Připojení hadice k filtraci

Dobrý den, trn filtrace se omotá těsnící teflonovou páskou, potom se nasadí hadice a upevní se stahovací sponou na hadice.

Autor:Anna Datum:22.7.2022 20:46

Problem s filtraci

Po zapojeni nove zakoupeneho vysavace, filtrace prestala fungovat - jakoby nesaje, poradte prosim co se da udelat? Dekuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.7.2022 11:11

Re: Problem s filtraci

Dobrý den, zřejmě máte soustavu špatně zapojenou, ale bohužel tatko na dálku nemůžeme poznat, co je špatně. Filtrace by s vysavačem měla normálně fungovat.

Autor:Tomáš Kurovský Datum:19.7.2022 21:35

teplota

Jaká je maximální teplota vody?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.7.2022 07:46

Re: teplota

Dobrý den, omlouváme se, ale nerozumíme Vašemu dotazu. Filtrace vodu neohřívá.
Autor:Milan Cervenka Datum:18.7.2022 14:55

Tah filtrace

Dobrý den, je vybavena samonasávacím čerpadlem? Jde mi o tah vody z bazénu (mame specifickou situaci, voda nepotece spadem ale musi se "natahnout" pres okraj bazenu) zda utahne sóalrní ohřev cca 1,5m nad ní. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.7.2022 20:54

Re: Tah filtrace

Dobrý den, filtrace není samonasávací. Pro správné fungování musí být v nádobě voda a filtrace musí být pod úrovní hladiny vody.
Autor:Drahomíra Novotná Datum:13.7.2022 20:11

Filtrace ProStar 3

Dobrý den, prosím o info zda se může připojit i vysavač na tuto filtraci? A do které strany, děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.7.2022 10:41

Re: Filtrace ProStar 3

Dobrý den, ano filtrace je dostatečně silná, aby s ní bylo možné používat bazénový vysavače. Ten se připojuje z vnitřní strany bazénu na průchodku stěnou, nebo se napojuje pomocí talíře do skimmeru Orlando.

Autor:Drahomíra Datum:4.7.2022 15:31

Filtrace ProStar 3

Prosím o info, zda táto filtrace může být použita na bazén Bestway Max 3,05x0,75 . Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.7.2022 15:41

Re: Filtrace ProStar 3

Dobrý den, pokud se filtrace k bazénu připojuje pomocí hadic o průměru 32 mm, tak ji použít můžete.

Autor:Jakub Gazda Datum:3.7.2022 21:59

Čištění bazénu

Dobrý den, mám bazén 3,05x0,91, k tomu filtraci prostar 3. Problém když vysaju ze dna nečistoty tak se pres filtraci vrátí zpět do bazénu. Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.7.2022 08:50

Re: Čištění bazénu

Dobrý den, ano to je normální, pokud jsou nečistoty tak jemné, že je nezachytí filtrační písek.  V tom případě doporučujeme vysávat tak, že voda jde přímo do odpadu a nevrací se do bazénu.

Autor:Tomáš Zelenka Datum:19.6.2022 20:34

Prostar 3

Dobrý den, jakým způsobem se vypíná a zapíná filtrace Prostar 3. Nikde v návodu jsem se to nedočetl. Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.6.2022 07:59

Re: Prostar 3

Dobrý den, napájecí kabel se zastrčí/vytáhne ze zásuvky.

Autor:Moravec Jiří Datum:21.2.2022 15:11

Solární ohřev

Dobrý den, kolik solárních panelů mohu napojit na tuto pískovou filtraci? Děkuji Moravec

Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.2.2022 15:35

Re: Solární ohřev

Dobrý den, není to přesně stanoveno. Čím více solárních panelů budete v soustavě mít, tím více se zvýší tlak  a sníží průtok. Pro kvalitní filtrování doporučujeme max. 1-2  solární ohřevy v okruhu.

Autor:Kamil Datum:9.7.2021 09:41

Filtrace

Dobrý den co na který trn 6cestneho ventilů se co napojuje.? A je možnost třeba umístit solární ohřev na střechu cca 3 m vysoko? Utahne to filtrace Prostar 3? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.7.2021 10:07

Re: Filtrace

Dobrý den, napojení hadic na trny je popsané v návodu, prosím postupujte podle něho. Co se týče umístění solárního ohřevu na střechu, toto nedoporučujeme, protože může zvýšit tlak ve filtraci, případně nemusí vůbec fungovat oběh vody. Doporučujeme umístit ohřev na stejnou úroveň jako je hladina vody.

Autor:Tomáš Datum:8.7.2021 10:56

Filtrace

Dobrý den chtěl bych se zeptat bazén orlando 1.07 bude zapusten do půlky a filtrace by byla nahoře nebo se musí i filtrace do půlky zapustit? Dekuji za odpoved
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2021 11:43

Re: Filtrace

Dobrý den, aby filtrace správně fungovala, musí být pod úrovní hladiny vody.

Autor:Pavel Štokr Datum:29.6.2021 14:25

Při filtraci voda protéká přes odpadní výpust na 6-cestném ventilu

Dobrý den, minulý rok jsem zakoupil a zprovoznil filtraci a vše ok. Bohužel letos, když jsem ji zapojil, tak voda při filtraci protéká také přes odpadní výpust na 6-ti cestném ventilu. Prosím poraďte co s tím. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.6.2021 13:02

Re: Při filtraci voda protéká přes odpadní výpust na 6-cestném ventilu

Dobrý den, zřejmě je špatné těsnění v hlavě filtrace, případně se do něj dostal písek. Doporučujeme toto zkontrolovat. V případě, že se domníváte, že je na filtraci výrobní vada, můžete ji také reklamovat.

Autor:Petr Datum:28.6.2021 11:08

Prvotní spuštění

Dobrý den tak jestli jsem koukal dobře, tak na ventilu je napsáno jen proplach. Tak snad zpětný bude. Předpokládám že tedy jde voda hned přes čerpadlo aby nešlo na sucho. A co se týká vyplachování. To odchází kudy? Moc se omlouvám, ale raději se zeptám než něco udělat špatně. Děkuji za odpověď Zulkovský
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.6.2021 11:12

Re: Prvotní spuštění

Dobrý den, filtrace musí být pod úrovní hladiny vody a voda sama doteče do čerpadla. Co se týká odpadu, na hlavě filtrace jsou tři trny - jeden je na vstup vody z čerpadla do filtrace, druhý na výstup vody z filtrace do bazénz a třetí je odpad. Na ten nasunete odpadní hadici a vypustíte vodu do odpadu nebo do místa, kde je možné vodu vypustit.

Autor:Petr Datum:27.6.2021 17:58

Prvotní spuštění filtrace

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na prvotní spuštění filtrace. Nějak jsem to z toho návodu nepochopil. Smontováno mám. Mockrát děkuji Zulkovský
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.6.2021 09:54

Re: Prvotní spuštění filtrace

Dobrý den, návod tuto část popisuje velmi srozumitelně:

• Předtím než uvedete bazén do provozu, ujistěte se, že je filtrační zařízení pod úrovní hladiny vody a v bezpečné vzdálenosti a že jsou správně upevněny hadice a hadicové spony.

• Váš bazén musí být naplněn vodou, tak jak je to psáno v uživatelské příručce Vašeho bazénu, voda musí protékat směrem k filtračnímu čerpadlu. Filtrační jednotka je odvětrávána, avšak pokud možno, otevřete lehce předfiltr čerpadla, dokud předfiltrem protéka voda (průhledný kryt).

• Přesuňte madlo 6-cestného ventilu do pozice ZPĚTNÝ PROPLACH . Teprve nyní je filtrační systém uveden do provozu. Proplachování trvá cca. 2 – 3 minuty. Poté pumpu vypněte a přesuňte madlo 6-cestného ventilu do pozice VYPLACHOVÁNÍ. Vypláchnutí trvá cca. 30 sekund. Poté se pumpa opět vypne a je potřeba ji přepnout do režimu FILTRACE. Vodu po proplachování a oplachování vypusťte do odpadu.

 • Filtraci opět zapněte. Filtrační systém je v běžném provozu. Doporučujeme Vám dobu filtrace cca 2 x 4 – 5 hodin denně. Pokud čistíte dno bazénu pomocí bazénového vysavače, je nutné pro vysavač nastavit pozici FILTRACE. Po každém čištění dna,(pokud je manometr k dispozici, tak ukazuje rozdíl 2 – 3 jednotek) je nutné provést propláchnutí filtrace. 

• Po funkci ZPĚTNÝ PROPLACH je vždy nutné provést VYPLACHOVÁNÍ po dobu cca. 30 sekund. Toto zamezí usazování částeček písku ve filtrační nádobě.

• Pokud čistíte bazén pomocí dnového čističe, můžete použít pozici na 6-cestném ventilu ODPAD a zamezit tak mísení nečistot z bazénu, například řas, s filtračním pískem - nečistoty půjdou rovnou do odpadu. Po této činnosti se doporučuje doplnit odčerpanou vodu do bazénu do požadované úrovně

Autor:Tomáš Datum:22.6.2021 11:55

kuličky Marimex Aquamar Balls

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli jdou kukuličky Marimex Aquamar Balls dát/používat na tenhle typ filtrační jednotky a popřípadě v jakém množství?. Děkuji předem ta odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2021 12:38

Re: kuličky Marimex Aquamar Balls

Dobrý den, filtrační kuličky Aquamar balls jsou vhodné do všech typů pískových filtrací. Balení kuliček obsahuje 450 g náplně, což je cca 17 kg písku. Do této filtrace se vejde 10-12 kg filtračního písku, takže Vám bude stačit jedno necelé balení.

Autor:Marie Datum:19.6.2021 20:09

Unik pisku do bazenu

Dobry den, chtela bych se zeptat na vetsi unik pisku z filtrace( pro star 3) do bazenu, cim je to zpusobeno, je nejake reseni? Dekuji M.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.6.2021 09:52

Re: Unik pisku do bazenu

Dobrý den, zřejmě se jedná o netěsnost filtrační hlavy, případně špatnou instalaci filtraci. Bohužel takto na dálku nemůžeme důvod úniku písku do bazénu odhalit. Děkujeme za pochopení.


Autor:Lukáš Datum:14.6.2021 21:58

Náhradní díly

Dobrý den,

minulý rok jsem u vás zakoupil pískovou filtraci Marimex Pro Star 3, ale bohužel jsem letos při instalaci zjistil, že z nádoby, do které se sype písek kape/ uniká voda přes vypouštěcí otvor/ ventil, který se nachází v dolní části této nádoby. Rád bych se zeptal, zdali jako náhradní díl prodáváte tento ventil, abych ho mohl vyměnit? Bohužel na vašem webu se mi ho mezi náhradními díly nepodařilo najít. Jedná se o díl s číslem 11 z návodu.

Děkuji.

S pozdravem,
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2021 14:01

Re: Náhradní díly

Dobrý den, tento díl je možné objednat emailem,  pod číslem 10604245 , cena je 59 Kč 

Autor:Zdenek Datum:9.5.2021 20:35

Funkčnost filtrace

Dobrý den , jak prosím poznám, že filtrace dobře saje, vše mám zapojeno podle návodu, ale přijde mi že by mohl být větší tlak ( sání ) je možnost jak zjistit správnost sání. ? Případně kolik by mělo být na ukazatelu baru. ( pokuď to má nějaký vliv. ) plus jsem nikde nenašel do jakého otvoru zapojit sání a výpust. ( vyšší otvor , nižší otvor ) mám nadzemní bazén Florida 3,05 m. Moc děkujinza rady a odpověd.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2021 09:06

Re: Funkčnost filtrace

Dobrý den, ukazatel tlaku neukazuje sílu sání. je to indikátor odporu písku ve filtraci. Když je moc znečištěný, tlak stoupne a je potřeba písek propláchnout. 

Autor:pavlína Datum:26.4.2021 11:28

prostar 3

Dobrý den , prosím o informaci zda je možné použít filtraci prostar 3 i na slanou vodu. děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.4.2021 13:56

Re: prostar 3

Dobrý den, ano filtrace je vhodná i pro slanou vodu.

Autor:Petr Datum:25.4.2021 10:53

Náhradní náplň

Dobrý den, je možné do filtrace použít místo písku například bazénové filtrační kuličky nebo jinou náhradní náplň?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.4.2021 08:46

Re: Náhradní náplň

Dobrý den, ano bazénové kuličky jsou do filtrace použít.

Autor:Robert Datum:30.3.2021 21:02

Filtrace do bazenu 3600 litru

Dobry den rozhoduji se mezi filtraci ProStar 3 a ProStar 4. Motory maji asi uplne stejny prikon 200W je v nich nejaky rozdil krom, ze v jednom je 11kg a ve druhem 17kg pisku?
Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.3.2021 11:30

Re: Filtrace do bazenu 3600 litru

Dobrý den, ano filtrace mají jinou konstrukci, vzhled i objem pískové náplně. Obě můžete k danému bazénu použít.

Autor:Jaroslav Hrebik Datum:3.2.2021 10:05

2 filtrace

Dobry den hodne se ptam, ale musim najit reseni. Neni teoreticky mozne pripojit na bazen 2 filtrace? Tzn v tydnu kdyz nebudu na chate kartusova a o vikendu kdyz tam budu tak vykona piskova z elektrocentraly? Premyslim ze teoreticky to musi byt mozne
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.2.2021 11:01

Re: 2 filtrace

Dobrý den, to samozřejmě možné je - můžete odpojit jednu a připojit druhou. Musíte zajistit ale to, aby z bazénu nevytekla voda - tzn. zacpat nasávací a zpětný průchod na bazénu.

Autor:Marda Datum:1.12.2020 21:33

Filtrace

Poraďte mi prosím filtraci do nadzemního ochlazovacího bazénku o objemu 1000 litrů, tak aby filtrace nemusela být pod úrovní hladiny vody,tzn.aby hadice nasávala z vrchu a vypouštěla taky tak.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.12.2020 08:07

Re: Filtrace

Dobrý den, je nám líto, ale žádnou filtraci, která může být nad úrovní hladiny vody a je samonasávací v nabídce bohužel nemáme.

Autor:soňa Pfeiferová Datum:19.11.2020 13:43

připojení ke koupacímu sudu

dobrý den, dočetla jsem se, že toto zařízení nedoporučujete k vířivce. Můžete prosím sdělit proč? Máme koupací sud s připojenou kartušovou filtrací, ale nevyhovuje nám. chtěli bychom právě filtraci pískovou. Bude filtrovat vodu do max 35 stupnů, ne když bude ohrařát. kartušouvá se špatně čistí, utíká voda.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.11.2020 15:47

Re: připojení ke koupacímu sudu

Dobrý den, námi prodávané vířivky nemají napojení na hadice o průměru 32 nebo 38 mm a proto nemůže být písková filtrace k vířivce připojena. 

Autor:David Datum:27.8.2020 08:11

Zelená voda

Dobrý den,
během posledního měsíce mi zezelenala voda a nejsem schopen s tím nic udělat. Ať tam nasypu jakékoliv množství chlor šoku a dalších přípravku a při zapnuté a vyčištěné filtraci to nic neudělá. Měl jsem bazén 12 let, který měl cca 28 kubíků vody a vždy druhý den ráno byla voda čistá. Teď mám bazén 3,05x0,91 a nejde vodu vyčistit. nemůže být závada na filtraci ? jak to zjistím ? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.8.2020 10:09

Re: Zelená voda

Dobrý den, filtrace nemá vliv na zezelenání vody. Doporučujeme zkontrolovat pH vody (má být mezi 6,8 - 7,2) a poté aplikovat šokovou desinfekci chloru. Druhý den by měly řasy sešednout a odumřít. Následně je třeba použít vločkovač, který nečistoty vysráží a vy je vysajete. Možné taky je, že je voda zelená proto, že je tam přítomen nějaký minerální prvek, který po reakci s chlorem změní barvu. Poté by bylo použít přípravek Studna mineral -.

Autor:Daniel Datum:9.8.2020 21:26

Doba provozu

Dobrý den,
chci se zeptat, jak dlouho může jet filtrace bez přestávky? Jestli ji (v případě většího znečištění vody) můžu nechat jet třeba celou noc a déle.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.8.2020 10:22

Re: Doba provozu

Dobrý den, není stanovena žádná doba provozu. Domníváme se, že ji klidně můžete nechat zapnutou 24 hod. i déle..

Autor:Romana Datum:9.8.2020 07:19

Filtrování

Dobrý den, lze s filtraci pro star 3 filtrovat nepretrzite 24h? V navodu je uvedeno 4-5h 2x denne, ovsem pokud dam do bazenu chemii, tak dle navodu se ma filtrovat 24h,aby byl efekt spravny.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.8.2020 10:31

Re: Filtrování

Dobrý den, ano můžete s filtrací filtrovat i 24 hod. nonstop.

Autor:Pavel Datum:26.7.2020 14:59

Slabý tah

Dobrý den, nemam srovnani, mame prvni bazen, ale zda se mi ze nase filtrace (prostar3) ma slaby tah nasavani, je moznost to nejak overit?
Napr. Pri zapojeni vysavace se mi zda, ze skoro nic nesaje.
Cim by to prosim mohlo byt ev. Je moznost to nejak overit?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.7.2020 09:40

Re: Slabý tah

Dobrý den, důvodů, proč může být výkon filtrace slabší je hned několik. Průměrný průtok je 3,8 - 4 m3/hod, pokud k filtraci připojíte ještě další zařízení (ohřev vody, apod.), potom se může zmenšit. Také záleží na tom, jak daleko máte filtraci od bazénu a zda je filtrace umístěná pod úrovní hladiny vody.

Autor:Lukáš Fridrich Datum:19.7.2020 10:52

Proplach filtrace

Dobrý den, jednou týdně provádím proplach filtrace a vždy si všimnu, že odpadní hadici odtéká i malé množství písku. Chci se zeptat, zdali je to normální a také zdali je v průběhu sezony do filtrace potřeba doplnit písek? Děkuji. Lukáš
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.7.2020 08:11

Re: Proplach filtrace

Dobrý den, jemný písek se v  malém množství do bazénu dostat může. Pokud je únik velký, zřejmě je špatné těsnění na hlavě filtrace.

Autor:Juřičková Martina Datum:28.6.2020 07:53

Prostar 3

Dobrý den, co je špatně když vratnou tryskou jde slabý proud vody?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2020 08:39

Re: Prostar 3

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku bohužel nedokážeme odpovědět, protože neznáme zapojení. Zkontrolujte všechny hadice, zda není filtrace zavzdušněna apod.

Autor:Lubor Datum:24.6.2020 12:49

Vzdálenost filtrace od bazenu

Mohu připojit filtrace k bazénu hadicí 32mm v délce 5m?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.6.2020 14:51

Re: Vzdálenost filtrace od bazenu

Dobrý den, technicky to jde, ale vzdálenost od bazénu může být limitující pro výkon filtrace..

Autor:Lukáš Fridrich Datum:18.6.2020 13:08

Doba provozu filtrace Pro Star 3

Dobrý den, v návodu jsem se dočetl, že by doba provozu filtrace Pro Star 3 měla být 2 x 4-5 hodin denně. Pokud nechám filtraci připojenu k elektrické síti 24 hodin denně poběží 24 hodin denně, nebo je přednastavena a poběží 2 x 4-5 hodin denně? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.6.2020 13:24

Re: Doba provozu filtrace Pro Star 3

Dobrý den, filtrace časovač nemá. Musíte si nějaký pořídit, abyste mohl automaticky zapínat/vypínat filtraci podle potřeby.

Autor:Lukáš Fridrich Datum:17.6.2020 04:20

Zalití vodou před prvním spuštěním

Dobrý den, v návodu jsem se bohužel nedočetl kudy se do filtrace lije voda před prvním spuštěním. Mám na vlití vody do čerpadla použít otvor, na který se připojuje hadice pro přítok vody z bazénu?

Také bych se rád zeptal, zdali je normální, že manipulovat pákou pro změnu režimu filtrace jde z tuha?

Děkuji,

Lukáš
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2020 09:48

Re: Zalití vodou před prvním spuštěním

Dobrý den, filtrace se zavodní tak, že se připojí k bazénu a při napouštění vody postupně zaplní prostor filtrace. Až bude voda nad sacím otvorem v bazénu, spusťte filtraci. Co se týče tuhosti, páka určitý odpor při manipulaci klade. Je tam pružina, která udržuje ventil ve správné poloze.

Autor:Ondřej Datum:12.6.2020 12:34

Filtrace

Dobrý den, chci se zeptat, jak by se filtrace chovala u bazénu, který má o cca 1 m3 menší objem vody? Fungovala by v pořádku? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.6.2020 13:36

Re: Filtrace

Dobrý den, bohužel nerozumíme otázce. Pokud se filtrace na bazén připojí, bude fungovat s jakýmkoli objemem vody. Jen je nutné zajistit, aby filtrace nasávala vodu a byla umístěna pod úrovní hladiny vody.

Autor:Dagmar Datum:9.6.2020 09:53

Příslušenství

Dobrý den, mám bazén Orlando, koupím tuto filtraci, potřebuji skimer a je potřeba ještě něco koupit?(Hadice, jaké, atd) Nebo je vše kompletní pro zapojení a fungování filtrace?děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.6.2020 11:06

Re: Příslušenství

Dobrý den, v balení jsou pouze filtrace a hadice. Další příslušenství /skimmer, písek apod./ je nutné dokoupit zvlášť.

Autor:Tomáš Datum:22.5.2020 20:11

Vzdálenost filtrace od bazénu

Dobrý den, zajímá mě jak daleko od bazénu muže být filtrace umístěna. Díky za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.5.2020 07:50

Re: Vzdálenost filtrace od bazénu

Dobrý den, doporučujeme umístit filtrace ve vzdálenosti cca 2 m. od bazénu.

Autor:Kateřina Datum:20.5.2020 10:04

Filtrace solární ohřev

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda lze připojit solární ohřev 4,5m na filtrací prostar 3 s bazénem 0.9x3,05m. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.5.2020 11:22

Re: Filtrace solární ohřev

Dobrý den, bohužel neuvádíte, jaký máte ohřev, ale naše ohřevy na tuto filtraci napojit jdou.

Autor:Karolina Datum:12.5.2020 18:14

Filtrace prostor 3

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se do filtrace před prvním použití musí písek zalít vodou?děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.5.2020 09:35

Re: Filtrace prostor 3

Dobrý den, ano pro správné fungování musí být v nádobě voda a filtrace musí být pod úrovní hladiny vody. Filtrace není samonasávací.

Autor:Ivan Šprint Datum:27.4.2020 19:13

Pro star 3

Dobrý den mám filtraci pro star 3 ale prakticky hned po nasátí bazénovým vysavačem se vrací nečistoty zpět do bazénu. Jak můžu tento pro lem řešit. Předem díky za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.4.2020 08:11

Re: Pro star 3

Dobrý den, nejdříve zkontroluje správnost zapojení filtrace, dostatečné množství písku apod.  Dalším důvodem, proč filtrace vrací nečistoty zpět je jejich velikost - dokáže zachytit pouze větší nečistoty, ty opravdu jemné projdou písek a vrací se zpět do bazénu.

Autor:Havelková Andrea Datum:27.3.2020 11:59

filtrace prostar 3

Dobrý den,
píšete,že k filtraci dodáváte i sadu hadic....je to tak??...a je ta sada dostatečná i k připojení k bazénu??( budu brát bazén pr.3,05-3,66..na výšku 0,76-0,99).Je tato filtrace na tyto dva druhy bazénu dostatečná??
A jestě 1 věc,pokud k písku do filtrace přidám sul,je tato filtrace k tomu vhodná??....muzu dát písek 0,6-1,2 zrno..ten běžný??
Moc děkuji za odpovědi
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.3.2020 09:52

Re: filtrace prostar 3

Dobrý den, filtrace je pro dané bazény dostatečná. Stejně tak má hadice vhodné na připojení k bazénu. Co se týče soli, netušíme, proč ji chcete do písku přidávat. Sůl se dává do vody a to jen pokud máte chlorinátor, jinak tam smysl nemá. Písek použijte prosím ten, který prodáváme na eshopu. Děkujeme.
 
Autor:Knespl Datum:11.12.2019 14:51

Průtok vody

Na obrázku je napsaný průtok vody 3.8m/s a v popisu 4m/s.
Co je správně ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.12.2019 08:14

Re: Průtok vody

Dobrý den, v popisu je průtok vody zaokrouhlený. Průměrný průtok je 3,8 - 4 m3/hod, záleží jestli k filtraci připojíte ještě další zařízení (ohřev vody, chlorinátor apod.), potom se může zmenšit. 
Autor:Pavel Kužel ing. Datum:15.7.2019 11:46

Písková filtrace

Které modely pískových filtrací mají samonasávací čerpadlo
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.7.2019 15:25

Re: Písková filtrace

Dobrý den, naše filtrace nejsou samonansávací. Vždy je třeba je zavodnit.
Autor:Jitka Datum:6.7.2019 11:03

Vločkovací kartuče od Chemoform

Dobrý den, jdou prosím použít k této filtraci Pro star 3 Vločkovací kartuče od Chemoform Děkuji Jitka
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2019 11:47

Re: Vločkovací kartuče od Chemoform

Dobrý den, s vločkovací kartuší nemáme zkušenosti, ale podle popisu na internetu se domníváme, že ji použít lze.
Autor:Veronika Hejhalová Datum:11.6.2019 23:23

Prostar 3-déšť

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda může na pískovou filtraci pršet??
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.6.2019 09:31

Re: Prostar 3-déšť

Dobrý den, filtrace je proti vodě odolná, ale přesto ji doporučujeme před deštěm chránit. Čím lepší péči filtraci dáte, tím déle vám vydrží.
Autor:Pavel Datum:2.3.2019 18:16

Prostar 3

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jaké jsou rozměry složené filtrace. Ptám se protože by jsem ji chtěl do něčeho popř. pod něco schovat . Dále by mě zajímalo jak moc může být vzdálená od bazénu ( ve stejné rovinně) , aby filrování a vysávání vysavačem bylo dosti účinné. Předem moc děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.3.2019 13:43

Re: Prostar 3

Dobrý den, rozměry složené filtrace bohužel k dispozici nemáme. Co se týče vzdálenosti, doporučujeme umístit filtraci do vzdálenosti max. 3 m. od bazénu.
Autor:Béda Datum:8.1.2019 17:23

Pro Star 3

Stačí toto čerpadlo na bazén 9000 litrů. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.1.2019 09:00

Re: Pro Star 3

Dobrý den, ano výkon filtrace je dostačující.
Autor:Petr Datum:13.9.2018 09:34

filtrace pro bazén 4m3

Dobrý den , koupil jsem bazén sklolaminát vod 4m3 bude zapuštěn do země ,je vhodná tato filtrace ? Může se do ní také použít filtrační kuličky co nabízíte nebo jenom písek . Děkuji za odpověd.Popřípadě jakou filtraci by jste mi doporučil
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.9.2018 09:43

Re: filtrace pro bazén 4m3

Dobrý den, pokud má bazén 4m3 a dokážete pískovou filtraci na bazén napojit, použít ji samozřejmě můžete. Jen je nutné zajistit, aby byla filtrace umístěna níže, než je hladina vody. Není samonasávací. Můžete použít jak filtrační písek, tak i kuličky Aquaballs.
Autor:Václav Malý Datum:19.8.2018 09:46

Postup

Dobrý den, v návodu se píše, že je potřeba před použitím filtrace nejdříve dát režim ZPĚTNÝ PROPLACH, poté VÝPLACH a až poté, že je filtrace připravena. Je tento postup potřeba dělat pokaždé, když chci filtraci zapnout nebo to stačilo udělat jen před úplně prvním použití filtrace?
Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.8.2018 11:16

Re: Postup

Dobrý den, toto doporučujeme udělat při prvním zapnutí a poté podle znečištění vody jednou za týden až 14 dnů. Vypláchnete tím nečistoty ve filtračním písku do odpadní hadice. 
Autor:Férová Renáta Datum:7.8.2018 01:13

lze ji použít k mobilní vířivce?

Je možné tuto filtraci použít jako pomocnou filtraci k vířivce o objemu 800l,kartušová filtrace, která je napojena na řídící jednotku mi připadá nedostatečná. Tato jako pomocná by musela jít vrchem, musela by nasávat vodu. díky za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.8.2018 13:33

Re: lze ji použít k mobilní vířivce?

Dobrý den, bohužel nelze. Filtraci nebude možné technicky připojit. 
Autor:Tereza Mihalíková Datum:6.8.2018 07:54

filtrace

Dobrý den, mohu k tomuto bazénu Florida využít tuto filtraci: Písková filtrace ProStar 3?
Doporučili by jste k bazénu nějakou plachtu?
Děkuji předem za info.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.8.2018 16:26

Re: filtrace

Dobrý den, tato filtrace je vhodná pro bazény do 15 m3. Plachtu je třeba vybírat dle rozměrů bazénu.
Autor:Jana Datum:1.8.2018 12:01

Filtr hrubých nečistot

Dobrý den, je před čerpadlem filtr hrubých nečistot? Pokud ne, je nutný skimmer nebo stačí ty průchody stěnou s hrubým sítem? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.8.2018 14:18

Re: Filtr hrubých nečistot

Dobrý den, tato filttrace filtr hrubých nečistot nemá. Doporučujeme použít skimmer.
Autor:Mara Datum:30.5.2018 09:58

Dotaz

Dobrý den, nevíte co by mohlo mít za příčinu, že z filtrace jde zpět do bazénu i písek?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.5.2018 11:29

Re: Dotaz

Dobrý den, pokud je to při prvním spuštění, jemný písek se skutečně ve velmi malém množství do bazénu dostat může. Pokud je únik velký, zřejmě je špatné těsnění  na hlavě filtrace. 
Autor:Denisa Šebestová Datum:20.4.2018 21:24

Florida

Dobry den
Co je potreba dokoupit krome hadic. Pruchodky stenou bazenu a sponky na hadice dokoupit?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.4.2018 10:33

Re: Florida

Dobrý den, záleží, co již k bazénu máte nebo nemáte. K připojení budete potřebovat buď skimmer nebo průchody stěnou bazénu. Dále instalační sadu se stahovacímí páskami na hadice.
Autor:STUPECKÝ Datum:2.8.2017 13:35

filtrace,solární ohřev

Dobrý den,jakou filtraci a solární ohřev by jste mi doporučili pro vířivku cca 1 m3
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.8.2017 15:28

Re: filtrace,solární ohřev

Dobrý den, žádné naše ohřevy a filtrace nejsou pro vířivky určené. Vířivky, které prodáváme, mají svůj elektrický ohřev a svou kartušovou filtrační jednotku.
Autor:Petr Datum:25.5.2017 09:44

Filtrace Pro Star 3

Dobrý den, na stránkách hobbytec.cz se nabízí písková fitrace k bazénu 4,57x1,22. Utáhne filtrace ještě k tomuto bazénu i solární ohřev? A popřípadě jaký?
Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:25.5.2017 10:19

Re: Filtrace Pro Star 3

Dobrý den, tuto filtraci můžete s vámi uvedeným bazénem použít. Lze připojit i solární ohřev. Filtrace přefiltruje asi 3,8m3/hod., celkový objem bazénu by měla filtrace přefiltrovat 2x. Podle toho si musíte spočítat dobu filtrování.
Autor:Pavel Peterka Datum:12.4.2017 19:42

Prostar 3

Dobrý den,vydrží toto čerpadlo s filtrací převýšení 2,5m k solárnímu ohřevu? Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:18.4.2017 08:47

Re: Prostar 3

Dobrý den, doporučujeme mít celou sestavu (bazén, ohřev, filtrace) na stejné úrovni, abyste docílili co nejkvalitnějšího filtrování vody.  Předpokládám, že toto převýšení je na filtraci moc velké.
Autor:Stanislav Datum:27.3.2017 21:16

ProStar 3

Zdravím vás,chtěl byh se zeptat na pískovou filtraci Prostar3 jestli je vhodná pro bazén Bazén Florida 3,05x0,76 m ? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:28.3.2017 08:09

Re: ProStar 3

Dobrý den, ano tato filtrace je na zmíněný bazén vhodná.
Autor:Martina Datum:13.3.2017 16:39

Vysavač

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je možné k této filtraci připojit vysavač.Děkuji.Martina
Autor:Tomáš Muller Datum:17.3.2017 15:25

Re: Vysavač

Dobrý den, vysavač můžete připojit, doporučuji vysavač Star Vac


Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení